خلبان فداکار میانه ای

بیوگرافی :

کاپیتان هوشنگ شهبازی، متولد ۱۳۳۵ در میانه و فرزند یک معلم شریف است که پس از اخذ دو دیپلم مکانیک فنی حرفه ای و ریاضی و سپس دریافت مدرک مهندسی مکانیک راهی دانشکده هواپیمایی ایران شد و در سطح مهندسی هواپیما فارغ التحصیل شد و در حوزه بازرس فنی و کارشناس صلاحیت پرواز  به مدت هفت سال فعالیت کرد و پس از آن به مدت یازده سال مهندس پرواز هواپیمای ایرباس ۳۰۰ و ۷۲۷ بوده و در ادامه به پیشنهاد برخی مسئولان در دوره خلبانی شرکت کرد و کمک خلبان هواپیمای ۷۲۷، ایرباس ۳۰۰، ۷۰۷ و ۷۴۴ شد و سپس خلبان یا همان کاپیتان شد و حالا بر روی ۷۲۷ تیک آف و لندینگ می‌کند. او به واسطه نوع ورودش به این بخش تقریباً تمامی دوره های فنی را در ایران و کشورهای اروپایی و آسیایی طی کرده و در واقع شهبازی پیش از این پرواز تجربه طولانی مدت حضور در هر سه صندلی مهندس پرواز، کمک خلبان و خلبان ۷۲۷ را داشته است.

چرا خلبان فداکار ؟

هواپیمای پرواز ۷۴۲ مسکو-تهران قرار بود ساعت ۱۵:۲۰ ۲۶ مهرماه ۱۳۹۰ درفرودگاه حضرت امام (ره) فرود آید که خلبان هنگام باز کردن ارابه های فرود، متوجه مشکل در چرخ جلوی هواپیما شد و علیرغم اجرای دستور العمل های مربوطه چرخ باز نشد که در نهایت این پرواز در باند چپ فرودگاه مهرآباد، با تسلط و تبحر خلبان این هواپیما “کاپیتان هوشنگ شهبازی”، در ساعت ۱۶:۰۰ به سلامت در باند فرودگاه مهرآباد فرود آمد. در هفته های گذشته با انتشار فیلمی که اوج تبحر این خلبان و فرود معجزه وار این هواپیما را روی چرخ‌های عقب نشان داد، موجی از تقدیرهای مردمی در سکوت معلوم رسانه های دولتی صورت پذیرفت و حتی در فیس بوک صفحه ای برای تقدیر از این خلبان ایجاد شده است که برخی خلبانان خارجی نیز به تقدیر از لندینگ منحصر به فرد وی پرداخته‌اند.

 
مصاحبه ی تکمیلی :

nnasrin.miyanali.com/3

تجلیل از خلبان فداکار در زادگاهش :

در این مراسم که به همت فرمانداری میانه در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه برگزار شد، کاپیتان شهبازی گفت: با توکل بر خدا توانستیم این فرود را انجام دهیم و اینکه این کار بدون آسیب رساندن به جان کسی انجام گرفته در جهان بی نظیر بوده است. وی با ضمن قدردانی از ابراز احساسات همشهریانش در استقبال و برگزاری مراسم تجلیل افزود: من در کوچه احسانی خیابان خیام به دنیا آمدم و در همان کوچه پاگرفتم و همیشه به میانه ای بودنم افتخار می کنم. وی در ادامه با بغض گفت: در جریان پروازهای اروپایی خودم، میانه در سمت راست من قرار می گیرد که همواره با نگاه کردن به شهر خودم یاد عزیزان و دوستانم و همشهریانم می افتم که برایم شیرینی خاصی دارد.

یادآوری می شود در این مراسم هدایایی به رسم یادبود از طرف برخی ادارات و سازمان های شهرستان به کاپیتان شهبازی اهداء شد.

متن کامل گزارش :

hassanzadeh.miyanali.com/12

تمبر اختصاصی از خلبان شهبازی :

 

شرکت پست به منظور ارج نهادن به اقدام شجاعانه خلبان ماهر ایرانی، تمبر اختصاصی وی را منتشر و رونمایی کرد.

 

متن کامل خبر :
http://www.fardanews.com/fa/news/169395/%D8%AA%D9%85%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%B9%DA%A9%D8%B3
 
 
گزارش پخش شده از خلبان هوشنگ شهبازی از شبکه ی سهند :

 

لینک دانلود :

 

حجم 14 مگابایت
http://www.4shared.com/get/-QvYm-2u/kapitan.html

 
و امّا تاریخ تکرار می شود ...

دهقان فداکار _ خلبان فداکار _ فداکار سوم چه کسی خواهد بود ؟

  

منبع:

http://eskafild.miyanali.com

http://paiamnice2000.miyanali.com

/ 1 نظر / 238 بازدید
رهگذر

با درود، این جمله پایانی نکته جالبی بود. از ریزعلی تا هوشنگ. سرافراز باشید